Лікування геморою

Хто хворіє на геморой? Хто більше схильний до даного захворювання?

Геморой – це найбільш розповсюджене захворювання прямої кишки. Геморой не обирає собі жертв за статтю, на геморой однаково часто хворіють як чоловіки, так і жінки.

Більшу імовірність захворіти на геморой мають люди, які ведуть сидячий спосіб життя, у яких маленьке фізичне навантаження – або ж, навпаки, люди з надмірними фізичними навантаженням. Також до цього захворювання схильні люди із зайвою вагою та ті, хто зловживає гострою і солоною їжею, алкоголем та палінням. Недостатнє споживання рідини, знижений вміст клітковини в їжі також є чинниками ризику для захворювання на геморой. В наш час на виникнення та розвиток геморою часто впливають постійні стреси. Перелічені категорії людей найбільше схильні до захворювань прямої кишки, і, зокрема, до геморою.

Які можуть бути наслідки, якщо люди довгий час не звертаються до лікаря?

Геморой – це доволі безпечна на початкових стадіях хвороба, тому люди довго живуть з ним та довго не звертаються до лікаря. Геморой небезпечний саме ускладненнями. Перше та найчастіше ускладнення геморою – кровотеча. Тривалі хронічні кровотечі можуть навіть спричиняти хронічну анемію. Окрім кровотечі трапляються також тромбози гемороїдальних вузлів. Це гострі стани, що в більшості випадків потребують термінових оперативних втручань. Крім того, бувають такі ускладнення, як тріщини прямої кишки. Так звані анальні тріщини часто виникають на фоні геморою, що довго не лікували.

Чи є якісь ознаки, аби людина сама зрозуміла, що в неї може бути це захворювання, і сама звернулася до лікаря?

Звичайно, такі ознаки є. Будь-який дискомфорт, або, тим більше, больові відчуття в області прямої кишки повинні насторожувати людину та спонукати звернутися до хірурга-проктолога. Крім цього, приводом для звернення до проктолога можуть також бути сліди крові після дефекації, зовсім не обов’язково, щоб при цьому людина відчувала біль чи дискомфорт. Саме слово «геморой» має давньогрецьке походження та в перекладі означає «кровотеча». Дане захворювання тому так і назвали, що однією з найбільш розповсюджених та помітних зовні ознак є саме кровотеча в тому чи іншому вигляді.

Сьогодні рекламується багато мазей, ліків, різноманітних свічок від геморою. Чи може людина самостійно вилікувати це захворювання, купивши ліки в аптеці?

Дійсно, на ринку в аптеках представлено величезну кількість мазей і свічок, призначених для лікування геморою. Потрібно просто пам’ятати, що більшість із цих засобів хоч і є, в принципі, ефективними, проте діють тимчасово та всього лише прибирають симптоми геморою, знімають гостре запалення й інші гострі прояви... Хвороба на фоні застосування даних засобів ніби «заспокоюється», але, тим не менш, нікуди не зникає. А геморой схильний до прогресування, тобто гемороїдальні вузли з часом збільшуються.

Чи всім підходять подібні мазі, або все-таки краще консультуватися з лікарем та підбирати засіб індивідуально?

Звісно, самостійно застосовувати лікувальні засоби не треба, незалежно від того, чи це мазі, чи свічки. У будь-якому випадку це – фармацевтичні препарати, а будь-які препарати мають застосовуватися за призначенням лікаря. Тим більше, що не завжди симптоми в області прямої кишки є ознаками саме геморою...

Наприклад, якщо це буде онкологічне захворювання, то свічки чи мазі лише нашкодять. Як мінімум тим, що людина, застосовуючи їх самостійно, буде затягувати із зверненням до спеціаліста, хірурга-проктолога.

Чи існують методи профілактики, здатні не допустити розвитку даного захворювання?

Звісно, існують! Методи профілактики геморою виходять саме з тих чинників, що можуть викликати його появу або розвиток. Так, профілактикою геморою можна вважати здоровий та активний спосіб життя, достатню фізичну активність, здорове харчування, зокрема – достатній рівень споживання продуктів, багатих на клітковину, правильний режим пиття. Мабуть, найскладніше в профілактиці геморою – уникати стресів, проте ми живемо в такий час...

Для того, щоб вчасно провести профілактику, існують профілактичні огляди, які рекомендується проводити не менше 1 разу на рік, а якщо відомо про наявність захворювання – 1 раз на 6 місяців.

Як сучасна медицина бореться з гемороєм, які є методи лікування?

Лікування геморою залежить від стадії захворювання. На кожному етапі розвитку геморою є свої найбільш ефективні методи лікування. Так, якщо це лише початок захворювання та людина вчасно звернулася до лікаря, у більшості випадків цілком достатньо буде корекції способу життя і правильно призначених лікувальних препаратів – мазей, свічок, таблеток.

Якщо це друга чи третя стадія, то існують ефективні неінвазивні методики, що легко переносяться та не відривають людину від звичного способу життя. Вони безболісні та проводяться амбулаторно. До таких методик належать, наприклад, накладання латексних кілець або латексне лігування. На третій стадії хронічного геморою також застосовується найсучасніша на сьогодні методика, суть якої полягає у тому, що під контролем ультразвуку проводиться прошивання та перев’язування судин, що живлять гемороїдальні вузли. Це малоінвазивна методика, вона проводиться без розрізів і називається ТГД (THD) або ГАЛ (HAL). Після застосування даного методу людина зазвичай повертається додому за 12-24 години та рідко затримується в стаціонарі більше однієї доби.

Четверта стадія захворювання на геморой зазвичай потребує оперативного втручання, пацієнт знаходиться в стаціонарі 7-10 днів, після чого ще декілька тижнів продовжує лікування амбулаторно. Хочеться зазначити, що перераховані методики стосуються лікування саме хронічного геморою в незагостреному стані. Якщо виникає гострий геморой, це може потребувати не лише консервативних заходів, а й термінового оперативного втручання. Тому краще звертатися до лікаря на ранніх стадіях та обійтися «малою кров’ю» і в прямому, і в переносному значенні цього виразу.

Дізнайтесь більше про сучасний операційний блок хірургічного центру CitiDoctor.

Фахівці

Ціни на послуги

Вид послуги

Ціна, грн.

Амбулаторне лікування

Аноскопія/проктоскопія 550
Видалення перианальної бахромки радіохвильове або лазером 3300
Видалення поліпу анального каналу рахіохвильове або лазером 1 категорії 2000
Видалення поліпу анального каналу рахіохвильове або лазером 2 категорії 3300
Висічення зовнішнього гемороїдального вузла 1 категорії 3750
Висічення зовнішнього гемороїдального вузла 2 категорії 6000
Висічення куприкової кісти або ходів (без вартості анестезії) 6750
Вскриття куприкової кісти з нагноєнням (без вартості анестезії) 3750
Коаглуяція внутрішнього гемороїдального вузла радіохвильове або лазером 2000
Лігування внутрішнього гемороїдального вузла латексними кільцями 3000
Місцева анестезія в проктології (перианальная/параректальна блокада) (без вартості ліків) 1000
Ректороманоскопія 825
Склерозування внутрішнього гемороїдального вузла (без вартості склерозанта) 1650
Тромбектомія з гемороїдального вузла 2000
Місцева анестезія в проктології (пресакральна блокада) (без вартості ліків) 1800

Консультативні послуги

Консультація проктолога (вторинний прийом) 1000
Консультація проктолога (первинний прийом) 1200
Консультація проктолога (проміжна) 350

Запис на прийом до лікаря

Ваше ім'я

Ваш контактний телефон