Апендицит і його лікування

Гострий апендицит – найбільш часте гостре захворювання черевної порожнини, що вимагає виключно хірургічного лікування, а також найбільш часта причина розвитку перитоніту (запалення стінок черевної порожнини).

Знизу живота справа знаходиться так звана сліпа кишка, що має маленький червоподібний відросток – апендикс. Цей апендикс складається з лімфоїдної тканини та забезпечує місцевий імунітет шлунково-кишкового тракту.

Також, за деякими даними, в червоподібному відростку знаходяться представники нормальної мікрофлори кишківника.

Запалення цього червоподібного відростку і називається апендицитом

Причини апендициту

Існує декілька теорій з приводу причин виникнення запалення апендикса.

Серед них механічна теорія: закупорка просвіту червоподібного відростку каловими каменями, гельмінтами, підвищеним розростанням (гіперплазією) лімфоїдної тканини, деякими сторонніми тілами (кісточки, насіння).

Інфекційна теорія припускає, що запалення апендикса є вторинним процесом і відбувається внаслідок інфекційних захворювань інших органів черевної порожнини.

Судинна теорія припускає первинне ураження судин (васкуліт), що локалізується в червоподібному відростку та викликає його запалення.

Існують дані, згідно яких захворюваність на гострий апендицит вище у тих людей, у яких в харчуванні низький вміст рослинної їжі. Справа в тому, що рослинна клітковина покращує перистальтику та сприяє більш активному просуванню вмісту кишківника і, відповідно, залишає менше шансів для закупорки червоподібного відростку.

Ознаки гострого апендициту

Існують так звані типові (класичні) симптоми гострого апендициту, що зустрічаються найбільш часто. До них відносять:

  • біль у животі, який спершу проявляється у верхній або середній частині живота, а потім переміщується вниз і вправо;
  • нудота та одноразова (іноді дворазова) блювота;
  • відсутність апетиту;
  • субфебрильне (незначне) підвищення температури тіла – до 37-37,5С.

У зв’язку з тим, що розташування червоподібного відростку може варіюватися в широких межах, можуть також відмічатися інші (атипові) симптоми: збільшена частота сечовипускання, рідкий стул, пришвидшене серцебиття.

Часто атипове протікання захворювання на гострий апендицит зустрічається у дітей, літніх людей і вагітних.

Так, у дітей дане захворювання протікає із надмірно вираженими симптомами, вираженою інтоксикацією, часто з неможливістю з боку дитини уточнити локалізацію болю.

У літніх людей, навпаки, у зв’язку зі зниженим імунітетом гострий апендицит протікає менш виражено, зі стертими клінічними проявами, що часто є причиною пізнього звернення до лікаря і, як наслідок, пізньої діагностики.

Що стосується вагітних, у них особливості розвитку гострого апендициту пов’язані з тим, що вагітна матка зміщує всі органи черевної порожнини, у тому числі сліпу кишку з червоподібним відростком. Тому під час запалення апендикса біль може локалізуватися не в типовому для нього місці. У випадку будь-якого болю в животі вагітна жінка повинна негайно звернутися до лікаря-гінеколога.

Діагностика гострого апендициту

Варто завжди пам’ятати, що встановити діагноз гострого апендициту може лише лікар-хірург. Тому при будь-якому болі в животі краще одразу звернутися до лікаря та не відтягувати цей момент, не займатися самолікуванням.

Основним у діагностиці гострого апендициту є огляд лікаря-хірурга. На основі зібраних скарг, анамнезу (історії розвитку) захворювання, клінічних проявів на момент огляду лікар встановлює або відкидає діагноз гострого апендициту.

Лікар може призначити додаткові обстеження, наприклад, загальний клінічний аналіз крові, загальний аналіз сечі, УЗД органів черевної порожнини, заочеревинного простору, органів малого таза. У жінок при будь-якій гострій патології органів черевної порожнини, у тому числі при гострому апендициті, обов’язковим є також огляд гінеколога.

Варто відмітити, що додаткові методи досліджень при підозрі на гострий апендицит не є специфічними та скоріше призначені для так званої диференційної діагностики, тобто для виключення іншої патології, ніж для підтвердження власне гострого апендициту.

Так, в окремих випадках може знадобитися діагностична лапароскопія для диференційної діагностики гострого апендициту з іншими захворюваннями черевної порожнини або малого тазу. За потреби, діагностична лапароскопія може перейти в лікувальну лапароскопічну операцію.

Лікування гострого апендициту

Гострий апендицит лікується лише хірургічно. Якщо встановлено діагноз гострого апендициту, пацієнти в ургентному (екстреному) порядку підлягають госпіталізації до хірургічного відділення стаціонару, та їм рекомендується ургентна операція.

Операція, що проводиться у випадку неускладненого гострого апендициту, називається апендектомія, тобто видалення апендикса.

Апендектомія може проводитися двома основними способами: лапаротомно та лапароскопічно.

  1. Лапаротомна (класична) апендектомія – традиційний спосіб операції, під час якого через 8-10 см розріз в правій клубовій області проводять видалення запаленого апендикса. Після операції залишається рубець, що відповідає довжині розрізу. В стаціонарі пацієнт проводить від 5 до 7 днів, після чого виписується на амбулаторне лікування та спостереження у хірурга поліклініки.
  2. Лапароскопічна (малоінвазивна) апендектомія – це більш сучасний спосіб операції, під час якої в черевній стінці робляться маленькі проколи (близько одного сантиметру в діаметрі), через які в черевну порожнину вводяться спеціальне відеообладнання й тонкі інструменти. За допомогою цих інструментів відбувається видалення апендикса. Весь процес операції спостерігається на спеціальному відеомоніторі у збільшеному вигляді, що дозволяє більш ретельно та детально бачити операційне поле. Лапароскопічна апендектомія менш травматична для пацієнта і, відповідно, має ряд переваг. Так, після лапароскопічної операції слідів на шкірі (післяопераційних рубців, шрамів) практично не залишається, або вони ледь помітні. При лапароскопічній операції зменшується ризик розвитку спайок і ускладнень з боку операційної рани, на відміну від лапаротомної операції. Також лапароскопічна операція супроводжується значно менш вираженим больовим синдромом. Відповідно, реабілітаційний період (відновлення організму та повернення до звичного для людини ритму життя) відбувається в 2-3 рази швидше і, відповідно, знаходження в стаціонарі також скорочується до 2-3 діб. Скорочується і період амбулаторного спостереження хірургом у поліклініці.

В післяопераційному періоді (1-2 дні при лапароскопічній апендектомії та 5-7 днів при лапаротомній апендектомії) пацієнт отримує, в разі потреби, знеболювальні препарати, антибіотики та перев’язки. Шви знімаються за 7-8 днів. Пацієнта виписують на амбулаторне лікування та спостереження у хірурга поліклініки.

Варто пам’ятати!

Якщо у вас з’явився біль у животі, категорично не рекомендується займатися самолікуванням з метою уникнення змазування клінічної картини та затримки надання професійної медичної допомоги. Заборонено застосовувати місцеве тепло або холод (наприклад, у вигляді грілок), приймати анальгетики (знеболювальні препарати), проносні препарати, застосовувати клізми. Це може порушити типове протікання захворювання або призвести до дуже небезпечних ускладнень.

Несвоєчасне надання кваліфікованої хірургічної допомоги при гострому апендициті може спричинити розвиток тяжких ускладнень, що загрожують життю хворого.

Дізнайтесь більше про сучасний операційний блок хірургічного центру CitiDoctor.

Фахівці

Ціни на послуги

Вид послуги

Ціна, грн.

Хірургічні операції, процедури та маніпуляції

Аллопротезування аорти черевної порожнини 65000
Видалення аденоми слиної залози 2900
Видалення апендициту (лапароскопічна або класична апендектомія) 1 категорії (без вартості анестезії) 7000
Видалення апендициту (лапароскопічна або класична апендектомія) 2 категорії (без вартості анестезії) 10000
Видалення апендициту (лапароскопічна або класична апендектомія) 3 категорії (без вартості анестезії) 15000
Видалення гелю з однієї молочної залози (в тому числі з нагноєнням) 7000
Видалення грижі 10400
Видалення грижі (стегнової, пахової, пупкової, білої лінії) лапароскопічно, з пластикою сіткою, 1 категорії (без вартості анестезії та сітки) 15000
Видалення грижі (стегнової, пахової, пупкової, білої лінії) лапароскопічно, з пластикою сіткою, 2 категорії (без вартості анестезії та сітки) 19000
Видалення грижі (стегнової, пахової, пупкової, білої лінії), герніопластика власними тканинами, 1 категорії (без вартості анестезії) 7000
Видалення грижі (стегнової, пахової, пупкової, білої лінії), герніопластика власними тканинами, 2 категорії (без вартості анестезії) 9000
Видалення грижі (стегнової, пахової, пупкової, білої лінії), герніопластика сіткою, 1 категорії (без вартості анестезії та сітки) 10000
Видалення грижі (стегнової, пахової, пупкової, білої лінії), герніопластика сіткою, 2 категорії (без вартості анестезії та сітки) 14000
Видалення грижі 4 категорії 20000
Видалення грижі діафрагмального отвору стравохіду 60000
Видалення доброякісних утворень м'яких тканин 1 категорії (ліпоми, фіброми, атероми, гігроми) (без вартості анестезії) 700
Видалення доброякісних утворень м'яких тканин 2 категорії (ліпоми, фіброми, атероми, гігроми) (без вартості анестезії) 1500
Видалення доброякісних утворень м'яких тканин 3 категорії (ліпоми, фіброми, атероми, гігроми) (без вартості анестезії) 1900
Видалення доброякісних утворень м'яких тканин 4 категорії (ліпоми, фіброми, атероми, гігроми) (без вартості анестезії) 2500
Видалення доброякісних утворень м'яких тканин 4 категорії (ліпоми, фіброми, атероми, гігроми) (без вартості анестезії) 3500
Видалення доброякісних утворень м'яких тканин 5 категорії (без вартості анестезії) 7000
Видалення доброякісних утворень м'яких тканин 6 категорії (без вартості анестезії) 9000
Видалення доброякісних утворень м'яких тканин 7 категорії (без вартості анестезії) 11000
Видалення доброякісного утворення (фіброаденома, кіста) молочної залози 1 категорії 7000
Видалення доброякісного утворення (фіброаденома, кіста) молочної залози 2 категорії 9000
Видалення доброякісного утворення (фіброаденома, кіста) молочної залози 3 категорії 11000
Видалення жовчного міхура (лапароскопічна або класична холецистектомія) (1 категорії) (без вартості анестезії) 10000
Видалення жовчного міхура (лапароскопічна або класична холецистектомія) (2 категорії ) (без вартості анестезії) 15000
Видалення жовчного міхура (лапароскопічна або класична холецистектомія) (3 категорії ) (без вартості анестезії) 35000
Видалення кісти селезінки (з урахуванням анестезіологічного забезпечення та перебування в стаціонарі) 71165
Видалення множинних новоутворень шкіри (папіломи, бородавки, кандиломи, родимки) радіохвильовим методом (Сургітрон/Фотек) або лазером (без вартості анестезії) 1900
Видалення нігтьової пластини травмованого або врослого нігтя (без вартості анестезії) 700
Видалення поодиноких новоутворень шкіри 1 категорії (папілома, бородавка, кандилома, родимка) радіохвильовим методом (Сургітрон/Фотек) або лазером (без вартості анестезії) 500
Видалення поодиноких новоутворень шкіри 2 категорії (папілома, бородавка, кандилома, родимка) радіохвильовим методом (Сургітрон/Фотек) або лазером (без вартості анестезії) 900
Видалення стороннього тіла (імплант) з м'яких тканин 2500
Вскриття гнійника або гематоми 1 категорії (без вартості анестезії) 1500
Вскриття гнійника або гематоми 2 категорії (без вартості анестезії) 1900
Гемітіреоідектомія (враховуючи анестезіологічне забезпечення та стаціонарне перебування до 1 доби) 35000
Екстрафасціальна тиреоїдектомія з центральною лімфодисекцією шиї (враховуючи анестезіологічне забезпечення та стаціонарне перебування протягом 2 діб) 35000
Лапароскопічна вертикальна гастректомія (Sleeve) (1 категорії складності) 25000
Лапароскопічна кардіоміотомія (операція Геллера) 20000
Лапароскопічна лівобічна геміколектомія (операція на кишківнику) (1 категорії складності) 25000
Лапароскопічна поперекова симпатектомія (1 категорії складності) 19000
Лапароскопічна правобічна адреналектомія (враховуючи анестезіологічне забезпечення та стаціонарне перебування протягом 2 діб) 50000
Лапароскопічна правобічна геміколектомія (1 категорії складності) 25000
Лапароскопічна резекція поперечно-ободової кишки (1 категорії складності) 25000
Лапароскопічна резекція прямої кишки з ТМЄ (1 категорії складності) 20000
Лапароскопічна резекція сигмоподібної кишки (операція на кишківнику) (1 категорії складності) 20000
Лапароскопічна резекція тонкого кишківника (1 категорії складності) 20000
Лапароскопічна спленектомія (видалення селезінки) (1 категорії складності) 15000
Лапароскопічна фенестрація кіст печінки та нирок (1 категорії складності) 15000
Лапароскопічне зашивання перфоративної виразки (1 категорії складності) 15000
Лапароскопічний вісцероліз (лапараскопічне розсічення спайок органів черевної порожнини) (1 категорії складності) 20000
Лапароскопічний вісцероліз (лапараскопічне розсічення спайок органів черевної порожнини) (2 категорії складності) 25000
Лапароцентез 2000
Оперативне лікування врослого нігтя (крайова резекція) (без вартості анестезії) 1200
Операція при грижі стравохідного отвору діафрагми (лапароскопічна крурорафія з фундоплікацією) 20000
Первинна хірургічна обробка рани 1 категорії (без вартості анестезії) 700
Первинна хірургічна обробка рани 2 категорії (без вартості анестезії) 1500
Первинна хірургічна обробка рани 3 категорії (без вартості анестезії) 1900
Пункція кісти, гематоми, гнійника (без вартості анестезії) 700
Сітка 2300
Сітка для герніопластики 4500
Тіреоідектомія (враховуючи анестезіологічне забезпечення та стаціонарне перебування до 1 доби) 35000
Торакальна верхньогрудна симпатектомія (1 категорії складності) 15000
Хірургічне втручання (1 категорії складності) 5000
Хірургічне втручання (2 категорія складності) 10000
Хірургічне втручання (3 категорія складності) 15000
Хірургічне втручання (4 категорія складності) 25000
Хірургічне втручання судинного хірурга 1 категорії складності 5000
Цистоеюностомія 80000
Ексцизійна біопсія (видалення) пахового лімфовузла 4000
Видалення доброякісних утворень м'яких тканин 8 категорії (без вартості анестезії) 13000
Лапароскопічна лівобічна парціальна адреналектомія 50000
Видалення грижі (стегнової, пахової, пупкової, білої лінії), герніопластика сіткою, 3 категорії (без вартості анестезії та сітки) 16000
Зупинка кровотечі 1 категорії 1000
Видалення поодиноких новоутворень шкіри 3 категорії (папілома, бородавка, кандилома, родимка) радіохвильовим методом (Сургітрон/Фотек) або лазером (без вартості анестезії) 1200
Видалення апендициту в нічний час (лапароскопічна або класична апендектомія) (без вартості анестезії) 33000
Лапароскопічна операція при апендикулярному інфільтраті 27500
Видалення апендициту (лапароскопічна або класична апендектомія) 4 категорії (без вартості анестезії) 20000
Сітка 2500
Видалення жовчного міхура (лапароскопічна або класична холецистектомія) (ургентно) (без вартості анестезії) 35000
Передопераційна підготовка 300
Лапароскопічно асистована гастроцистотомія 18000
Пластика пахового каналу 10000
Лапароскопія. Вісцероліз. Розкриття перивезикальних абсцесів. Розкриття внутрішньопечінкового абсцесу. Видалення конкременту з порожнини внутрішньопечінкового абсцесу. Дебрідмент підпечінкового простору. 85000
Герніотомія. Алогерніопластика за методикою "Mini open IPOM" 0
Аспірація рідинного вмісту під контролем УЗД 3500
Лапароскопічна пластика грижі 0
Лапароскопіна пластика пахової грижі (двостороння) 30000
Пластика діафрагмальної грижі 60000
Промивка порта 1000
Видалення грудної залози (однієї) при гінекомастії 15000
Видалення грудних залоз (двох) при гінекомастії 25000
Видалення доброякісного утворення (фіброаденома, кіста) молочної залози 4 категорії копія 16000

Загальні лікарські процедури та маніпуляції

Зняття швів (за 1 шов) 60
Місцева анестезія (додаткова локалізація) (без вартості ліків) 190
Місцева анестезія 1 категорії (основна локалізація) (без вартості ліків) 300
Місцева анестезія при видаленні пахової грижі 1200
Накладання косметичного шва на рану (до 3 см) (без вартості шовного матеріалу) 300
Накладання швів на рану (за 1 шов, без вартості шовного матеріалу) 100
Перев'язка проста 300
Перев'язка складна 500
Післяопераційне спостереження оперуючого/лікуючого лікаря до 2-х годин 500
Супроводження пацієнта лікарем в денному стаціонарі (за 1 год.) 100
Супроводження пацієнта лікарем-хірургом (1 доба) 500
Місцева анестезія 2 категорії (основна локалізація) (без вартості ліків) 800
Місцева анестезія при операції з приводу водянки яєчника 2000
Місцева анестезія при видаленні утворень молочної залози 1500
Накладання гіпсової пов'язки 0
Перев'язка з мед. препаратами 950

Розхідні матеріали

Synergy-тест (підбір індивідуальної комбинації антибіотиків на основі МІК) 1550
Взначення чутливості міцеліальних грибів, виділених з іншого біологічного матеріалу до системних антимікотиків. Антимікотикограма з МІК (тільки після тестів 1057,1058, 1069). 5280
Визначення чутливості Candida spp. та дріжджоподібних грибів до системних антимікотиків з МІК (тільки після тесту 1043) 600
Визначення чутливості анаеробів до антибіотиків (тільки після тесту 1080). Антибіотикограма з МІК. 1320
Визначення чутливості виділеного мікроорганізму до бактеріофагів. 130
Визначення чутливості до антибіотиків одного мікроорганізму. Антибіотікограма з МІК. 660
Визначення чутливості міцеліальних грибів, виділених з іншого біологічного матеріалу до антимікотиків для перорального та зовнішнього застосування, (тільки після тестів 1057,1058,1069). 1180
Визначення чутливості міцеліальних грибів, виділених з нігтів, шкіри та волосся до антимікотиків для перорального та зовнішнього застосування (після 1058). 1060
Виявлення Corynebacterium diphteriae без визначення чутливості до антибіотиків 850
Виявлення Gardnerella vaginalis без визначення чутливості до антибіотиків 700
Виявлення HelicobacterтPylori. Антибіотикограма з МІК. 6600
Виявлення Mycoplasma hominis, Ureaplasma spp. Антибіотикограма з МІК 920
Виявлення Neisseria gonorrhoeae без визначення чутливості до антибіотиків. 1720
Виявлення Neisseria spp. без визначення чутливості до антибіотиків. 700
Виявлення Trichomonas vaginalis без визначення чутливості до антибіотиків. 1485
Виявлення Yersinia spp., без визначення чутливості до антибіотиків 200
Виявлення анаеробів без визначення чутливості 1520
Виявлення грибів Candida spp. та дріжджоподібніх грибів без визначення чутливості до антимікотиків 750
Виявлення міцеліальних грибів (35 родів) з нігтів, шкіри та волосся, з видачєю попереднього результату мікроскопії. Без визначення чутливості до антимікотиків. 660
Виявлення міцеліальних грибів (35 родів) в стерильних рідинах, пунктатах, аспіратах. Без визначення чутливості до антимікотиків 660
Виявлення міцеліальних грибів (35 родів) з іншого біологічного матеріалу (БАЛ, біоптат і т.д.). Без визначення чутливості до антимікотиків. 660
Виявлення міцеліальних грибів (95 видів, 35 родів) в стерильних рідинах, пунктатах, аспіратах. Без визначення чутливості до антимікотиків 2380
Виявлення міцеліальних грибів (95 видів, 35 родів) з іншого біологічного матеріалу (БАЛ, біоптат і т.д.). Без визначення чутливості до антимікотиків 2380
Виявлення міцеліальних грибів (95 видів, 35 родів) з нігтів, шкіри та волосся, з видачєю попереднього результату мікроскопії. Без визначення чутливості до антимікотиків. 2380
Виявлення патогенного стафілококу (S. aureus). Антибіотикограма з МІК. 1580
Виявлення патогенного стафілококу (S. aureus). Антибіотикограма. 430
Виявлення стрептококів групи В (Streptococcus agalactiae). Антибіотикограма. 840
Додаткове визначення чутливості до 1 антибіотика 130
Додаткове визначення чутливості до 3 антибіотиків 200
Додаткове визначення чутливості до 6 антибіотиків 200
Комплексне дослідження матеріалу з везикул, пустул, фурункулів: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма та антимікотикограма. 1120
Комплексне дослідження матеріалу з ока: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Попередній результат. Антибіотикограма з МІК. Антимікотикограма з МІК 2010
Комплексне дослідження біоптатів ендометрію/хоріону: ідентифікація аеробних та анааеробних мікроорганізмів. грибів Candida spp. Попередній результат.Антибіотикограма з МІК. Антимікотикограма з МІК. 2440
Комплексне дослідження біоптатів: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма та антимікотикограма. 1320
Комплексне дослідження біоптатів: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Попередній результат. Антибіотикограма з МІК. Антимікотикограма з МІК. 2640
Комплексне дослідження жовчі: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма та антимікотикограма. 1650
Комплексне дослідження жовчі: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Попередній результат. Антибіотикограма з МІК. Антимікотикограма з МІК 2640
Комплексне дослідження з носа та зіву: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма та антимікотикограма. 2200
Комплексне дослідження з обох вух: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма та антимікотикограма. 2480
Комплексне дослідження калу на дисбактеріоз, включаючи гриби Candida spp.а., лактобактерії та біфідумбактерії. Антибіотикограма та антимікотикограма. 1980
Комплексне дослідження крові (триразовий відбір): ідентифікація аеробних мікроорганізмів, грибів Candida spp. Попередній результат. Антибіотикограма з МІК та антимікотикограма з МІК. 6600
Комплексне дослідження крові (триразовй відбір): ідентифікація анаеробних мікроорганізмів. Попередній результат. Антибіотикограма з МІК. 6600
Комплексне дослідження матеріалу з везикул, пустул, фурункулів: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Попередній результат.Антибіотикограма з МІК. Антимікотикограма з МІК. 2010
Комплексне дослідження матеріалу з вуха: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Попередній результат. Антибіотикограма з МІК. Антимікотикограма з МІК. 2010
Комплексне дослідження матеріалу з матеріалу з вуха: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма та антимікотикограма. 1375
Комплексне дослідження матеріалу з носа: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Попередній результат.Антибіотикограма з МІК. Антимікотикограма з МІК. 2010
Комплексне дослідження матеріалу з обох вух: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Попередній результат.Антибіотикограма з МІК. Антимікотикограма з МІК. 3960
Комплексне дослідження матеріалу з обох очей: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма та антимікотикограма. 2620
Комплексне дослідження матеріалу з обох очей: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Попередній результат. Антибіотикограма з МІК. Антимікотикограма з МІК. 3960
Комплексне дослідження матеріалу з ока: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма та антимікотикограма. 1375
Комплексне дослідження матеріалу з піхви: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма та антимікотикограма. 1375
Комплексне дослідження матеріалу з піхви: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Попередній результат. Антибіотикограма з МІК. Антимікотикограма з МІК 2010
Комплексне дослідження матеріалу з простати: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма з МІК, попередній результат. Антимікотикограма з МІК 2010
Комплексне дослідження матеріалу з простати: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма та антимікотикограма. 700
Комплексне дослідження матеріалу з рани. Идентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма та антимікотикограма. 1375
Комплексне дослідження матеріалу з рани. Идентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Попередній результат. Антибіотикограма з МІК. Антимікотикограма з МІК. 2010
Комплексне дослідження матеріалу з уретри: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма та антимікотикограма. 1375
Комплексне дослідження матеріалу з уретри: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Попередній результат. Антибіотикограма з МІК. Антимікотикограма з МІК 2010
Комплексне дослідження матеріалу з цервікального каналу: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма з МІК, попередній результат. Антимікотикограма з МІК 2010
Комплексне дослідження матеріалу з цервікального каналу: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма та антимікотикограма. 1375
Комплексне дослідження сечі ідентифікація мікроорганізмів. Антибіотикограма. 960
Комплексне дослідження сечі: ідентифікація мікроорганізмів. Антибіотикограма з МІК. 2010
Комплексне дослідження сперми: ідентифікація аеробних та анаеробних мікроорганізмів. грибів Candida spp. Попередній результат. Антибіотикограма з МІК. Антимікотикограма з МІК. 4360
Комплексне дослідження сперми: ідентифікація мікроорганізмів. Антибіотикограма з МІК. 2010
Комплексне дослідження сперми: ідентифікація мікроорганізмів. Антибіотикограма. 960
Комплексне дослідження стерильних рідин організму людини: ідентифікація аеробних мікроорганізмів, грибів Candida spp. Попередній результат. Антибіотикограма з МІК та антимікотикограма з МІК. 2640
Комплексне дослідження стерильних рідин організму людини: ідентифікація аеробних та анаеробних мікроорганізмів, грибів Candida spp. Попередній результат. Антибіотикограма з МІК та антимікотикограма з МІК. 4220
Комплексне дослідження стерильних рідин організму людини: ідентифікація анаеробних мікроорганізмів. Попередній результат. Антибіотикограма з МІК. 2640
Мікробіологічне дослідження калу на патогенну мікрофлору (Salmonella, Shigella). Аантибіотикограма з МІК. 1720
Мікробіологічне дослідження калу на патогенну мікрофлору (Salmonella, Shigella). Антибіотикограма. 860
Мікроскопічні дослідження зразків шкіри, нігтів та волосся на виявлення міцелію 200
Комплексне дослідження мокротиння, БАЛ: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Попередній результат. Антибіотикограма з МІК. Антимікотикограма з МІК. 2640
Аероби + анаероби 4350

Консультативні послуги

Консультація лікаря-хірурга ургентна 1750
Консультація хірурга (первинний прийом) 1200
Консультація хірурга (повторний прийом) 1000

Запис на прийом до лікаря

Ваше ім'я

Ваш контактний телефон