PRP терапія в клініці CitiDoctor

04 грудня 2017

Запитання та відповіді щодо PRP терапії.

Що можна лікувати за допомогою PRP?

Ін’єкції PRP можливо виконувати в та навколо пошкоджених зв’язок і сухожиль по всьому тілу. Досить часто – це спортивні травми та, відповідно, будь-які пошкодження сухожиль, при яких ваш лікар бачить користь від PRP-терапії, включаючи тенісний лікоть/лікоть гольфіста, часткові пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки колінного суглобу, неповні пошкодження ротаторної манжети плеча, плантарний фасціїт та синдром ілотібіального тракту. Такі пошкодження можна ефективно лікувати за допомогою PRP. Окрім того, існують повідомлення, що PRP забезпечує протизапальну та місцево регенеративну відповідь при застосуванні у пацієнтів з остеоартрозом.

Скільки сеансів лікування необхідно, і як часто ця терапія призначається?

Хоча відповідь на лікування різниться між пацієнтами, більшість людей зазнають суттєвого полегшення симптомів вже після першої ін’єкції. У багатьох випадках, рекомендується курс від трьох до п’яти ін’єкції. У складних випадках може знадобитися більше ін’єкцій. Проміжок між курсами лікування зазвичай складає від 6 до 12 тижнів. Немає обмежень на кількість процедур, які ви можете отримати; ризики та побічні ефекти не змінюються з кількістю ін’єкцій.

Чи підходить мені PRP?

Якщо у вас виникла травма сухожилля або зв’язки, і традиційні методи не допомогли, то PRP терапія може бути рішенням для Вас. Дана процедура є мінімально-інвазивною і менш затратною (у випадку неповних пошкоджень), ніж операція. PRP допомагає загоїти тканини з мінімальним рубцюванням або взагалі без рубців, запобігаючи подальшим дегенеративним змінам у тканинах.

Чи є обмеження у застосуванні PRP?

Бажано не використовувати нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) за тиждень до процедури та протягом курсу лікування. Спочатку процедура може викликати деяку локалізовану болючість, помірний місцевий набряк та дискомфорт. Досить рідко, окремі пацієнти можуть потребувати прийому однієї пігулки ібупрофену або німесуліду, для допомоги з болем. Холод та, за необхідності, у подальшому тепло, можна застосувати для області ін’єкції. По завершенні першого тижня після процедури, пацієнти, зазвичай, починають фізичні реабілітаційні заходи. Однак, надмірна фізична активність та контактний спорт не рекомендуються до завершення курсу лікування.

Як скоро я можу повернутися до регулярних фізичних вправ?

PRP-терапія допомагає в регенерації сухожиль та зв’язок, але це не означає моментальне одужання. Ця терапія стимулює ріст і регенерацію сухожиль та зв’язок, і вимагає часу й реабілітації. Протягом регулярних консультацій, ваш лікар визначить, коли ви зможете відновити регулярні фізичні вправи. У середньому, пацієнти повертаються до спорту через 6-12 тижнів після ін’єкції PRP.

Володимир Ковальчук, лікар-ортопед CITIDOCTOR

Актуально для всіх

Запис на прийом до лікаря

Ваше ім'я

Ваш контактний телефон